+420 725 888 897 framireal@framireal.cz

Rozdíl mezi prodejem „bez realitky“ a prodejem přes realitní kancelář.

Prodej domu či bytu "bez realitky" je dnes velmi populární. Prodávající si ovšem jako laikové mnohdy neuvědomují všechna nebezpečí, která na ně v průběhu prodeje číhají.

Realitní kancelář šetří Váš čas

Realitní kancelář zajistí veškeré prohlídky nemovitostí, smluví termíny, provede zájemce po objektu a zodpoví jim veškeré dotazy. Zájemci se mnohdy nedostaví, či termíny přesouvají na jiný čas, což je pro prodávajícího, který je obvykle zaměstnán, má rodinu, povinnosti, velmi stresující.

Realitní odborník dokáže zorganizovat prohlídky domu tak, aby na sebe vzájemně navazovaly, vyptat se zájemců na podstatné otázky, na které mnohdy prodávající nemá dostatek prozíravosti. Naši makléři mají velké zkušenosti s lidmi, dokáží odhadnout velmi rychle takové zájemce, kteří poptávají, ale na koupi ve skutečnosti nemají peníze, či takové, kteří mají podezřelé chování a snaží se k nemovitosti dostat podloudným způsobem.

Kupující a prodávající jako protivníci

Kupující má zájem co nejlevněji koupit, zatímco prodávající má zájem co nejdráže prodat. Při přímém prodeji domu, kdy se jedná o velké částky, se jedná o nemalé peníze při sjednávání konečné ceny.

Realitní makléř jako prostředník je nezávislý, nenechá tlačit cenu nemovitosti dolů, ví, že někdy je třeba jen vyčkávat a hledat dále vhodného zájemce. Naopak může u prodávajících makléř stlačit cenu nemovitosti tam, kde jsou požadavky na cenu vzhledem k technickému stavu nemovitosti jednoduše přehnané.

Makléř se bude ptát Vaším jménem na podrobnosti, které by Vás mnohdy nenapadly. Při prodeji domu se vyptá na finanční možnosti zájemce, způsob financování, či za jakým účelem chce konkrétní nemovitost vlastně koupit.

U prodávajícího naopak realitní makléř prověří důsledně, zda nemovitost skutečně odpovídá popisovanému stavu, protože technické parametry rozvodů či vytápění by se v budoucnu mohly projevit jako nemilé vedlejší náklady koupě.

Vždy stojíme na Vaší straně, protože naším zájmem je spokojený klient.
Dům prodaný do dobrých rukou za odpovídající cenu.
To je naše nejlepší vizitka a doporučení, které má pro nás hodnotu.
Jsme lokální realitní kancelář, zaměřující se na prodej či pronájem nemovitostí pouze v Brně a okolí, a na naší pověsti nám velmi záleží.

Jistota právního servisu a cena nemovitosti

Vaši nemovitost připravíme k prodeji tak, aby nedošlo ani k chybným smlouvám, ani k nepříjemnému sjednávání o ceně.


Mnoho lidí je citlivých, a neumí dobře vyjednávat o penězích. Na tuto skupinu číhá mnoho spekulantů, kteří používají manipulační techniky tak, aby srazili cenu nemovitosti co nejníže.

Majitelé nemovitostí se bojí vyjednávat s realitní kanceláří, na druhou stranu se stávají obětí takovýchto spekulantů, kteří srazí cenu nemovitosti hluboko pod běžnou provizi realitní kanceláře, která navíc zajišťuje bezproblémový a spolehlivý právní servis.

Vysvětleme si to na krátkém příkladě:

Váš dům chcete prodat za 1,5 miliónu korun.
Realitní kancelář požaduje 3% z prodejní ceny jako provizi za právní servis a získání zájemce o koupi, provize činí 45.000,- Kč.
Narazíte-li na spekulanta, při jednání můžete být napadáni, budou zpochybňovány technické parametry nemovitosti (kvalita rozvodů, venkovní hluk, lokalita, atd.). Spekulant, který drží peníze v hotovosti, neurvalým způsobem může tlačit na cenu tak dlouho, dokud ji nesrazí o min. 15%. Což činí 225.000,- Kč.
Spekulant nekupuje Vaši nemovitost proto, aby v ní žil, snaží se ji vykoupit co nejlevněji, aby ji co nejvýhodněji zase prodal.

Suma sumárum, chtěli jste ušetřit na provizi pro realitní kancelář, na konečném prodeji jste však prodělali 180.000,- Kč.